Son Dakika
24 Nisan 2014 Perşembe, 15:44

2013 ilk atama sonuçları açıklandı

09 Eylül 2013 Pazartesi, 10:58
2013 ilk atama sonuçları
Öğretmenlerin uzun bir maratonun ardından merakla beklediği 2013 İlk Atama Sonuçları açıklanıyor. Adaylar atama sonuç ekranından TC Kimlik numaralarını...

Öğretmenlerin uzun bir maratonun ardından merakla beklediği 2013 İlk Atama Sonuçları açıklanıyor. Adaylar atama sonuç ekranından TC Kimlik numaralarını girerek atama sonucunu görebilecekler.

36 Bin 837 öğretmen ataması yapıldı.
Uzun süren zorlu bir maratonun ardından öğretmenlerin merakla beklediği ve atama sürecinin son halkası olan atama sonuçları adaylara duyruldu. Milli Eğitim Bakanlığı merkez binada basın ve öğretmen adaylarının katılımıyla düzenlenen törende MEB’i bakan yardımcısı Orhan Erdem ve müsteşar Yusuf Tekin temsil etti. İlk atama da 36837 öğretmenin ataması gerçekleştirildi. Branşlarda çok fazla kayma olmazken, 60 puan barajı nedeniyle 3 binin üzerinde kontenjan boş kaldı. Boş kalan kontenjanlara ek atamalar önümüzde ki günlerde gerçekleştirilecek.

Öğretmen atamaları için tercihler 2 Eylül ile 7 Eylül tarihleri arasında alındı, bu tercihler neticesinde atama işlemleri bugün gertçekleştirildi

Saat 11.00 itibari ile bakan yardımcısının butona basmasıyla beraber atama işlemleri başlatıldı. Atanan öğretmenlerin isimleri dev ekranda kayarken heyecanlı anlar yaşanmasına neden olacak. Milli Eğitim Bakanlığı atama işlemlerinin tamamlanmasının ardından sistemin internet erişimine açarak adayların sonuç ekranını açtı.

Nabi Avcı törene katılmıyor
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Zübeyde Hanım Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen “Öğretmen Atamalarına Esas Alınacak Alanların Yeniden Düzenlenmesi Çalıştayı”na ve Halil Atamavcı İlkokulu’nda yapılacak “2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Programı” açılışına iştirak edecek.

2013 İlk Atama sonuçları için tıklayın

Üst kısımda bulunan bağlantıya tıklayarak açılan ekrana TC Kimlik numaranızı girerek atama sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Not: Sonuçların açıklanmasının hemen ardından sonuç ekranı linki aktifleşecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı konferans salonundan canlı aktarıyoruz:

-Saat 10.56: Merkez Bina D Blok Konferans salonu dolmuş durumda MEB yetkilileri sunum için hazırlık yapıyorlar.

-Saat 11.00: Milli Eğitim Bakan yardımcısı Orhan Erdem ve Müsteşar Yusuf Tekin salona giriş yaptı.

-Saat: 11.01: Konferans salonu basın ve öğretmen adayları tarafından tamamen doldurulmuş durumda, izleyici alaımlarına salon kapatıldı.

-Saat 11.07: Bakan yardımcısı ve müsteşar beraberindeki heyetle son hazırlıkları yapıyor.

-Saat 11.11: Bakan yardımcısı Orhan Erdem izleyicileri ve basın mensuplarını selamlayarak sunumuna başladı.

-Saat 11:19:  Atama işlemlerine ilişkin istatistik veriler aktarılıyor, birazdan butona basılarak atama işlemi başlatılacak.

-Saat 11.24: Butona basıldı ve atamalar yapıldı.

1.894 kez okundu