Son Dakika
24 Nisan 2014 Perşembe, 15:44

2014′te 15 bin öğretmen mi alınacak?

06 Ekim 2013 Pazar, 16:13
erdogan-subat-atamasi
Şubat ataması tartışmaları devam ederken, atama bekleyen öğretmenlere bir kara haberde sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir’den geldi. Tv programında...

Şubat ataması tartışmaları devam ederken, atama bekleyen öğretmenlere bir kara haberde sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir’den geldi. Tv programında başbakana Şubat atamasını soran Sevilay yükselir cevap alamadı programın ardından tekrar sordu, bu defa da başbakan Şubat ayında atama olmayacağını ve 2014 için ihtiyaç duyulan sayının da 15 bin olduğunu söyledi. İşte detaylar:

Şubatta öğretmen ataması var mı?

Programda sordum Başbakan’a ama süre bittiği için cevabı arada güme gitti. Program sonrası bi daha sordum. Bi kere Başbakan bu konuda çok üzgün ve çaresiz. Şu anda 250 bin öğretmen varmış atama bekleyen ama yapılan planlamalara göre gelecek yıl ihtiyaç duyulanöğretmen sayısı sadece 15 bin!

Biliyorum şimdi çok üzülecek genç öğretmen adayları buyazdıklarım nedeniyle ama ne yapayım? Onlar sor dedi ve söz verdim sordum. O demedi öyle bi şey ama ben diyorum; Arkadaşlar bence başka alanlardakendinize iş imkanı yaratmaya çalışın artık. Çünkü devlet hepimizi sırtına alıp gezdiremiyor maalesef. Bakın hukuk, iletişim fakültelerinden her yıl binlerce insan mezun oluyor ve hiçbiri sizin gibi devlet atamasıbeklemiyor.

Binlerce gazetecilik, televizyon mezunu arkadaşımız şu anda işini yapamıyor ve çok başka alanlarda uğraş veriyor. Savcı, hakim olamayan da avukatlık yapıyor el mahküm!

Siz de bence artık devletten atama yapmasını beklemek yerine artık geleceğiniz için kendi çözümlerinizi yaratın lütfen!

Sevilay Yükselir’in yorumu elbette gerçekçi değil zira dünyanın hiçbir yerinde hiçbir devlet yetkilisi ya da hiçbir basın mensubu öğretmenlere atama beklemeyin, öğretmenlik yapmayın demez! Öğretmenler  lütuf ya da sadaka beklemiyorlar, aslında öğretmenlerin onlarca yıllık emeklerinin neticesi olan hakettikleri bir mesleği talep etmelerinden başka bir şey istemiyorlar. Devlet istihdam ve iş gücü politikası ile pararel bir yükseköğretim planı yapmadıysa bu asla ve katta öğretmenlerin suçu değildir.

Aramalar:

  • 2014 haziran öğretmen ataması olacak mı
  • 2014 mart öğretmen ataması
  • mart 2014 te ek atama olacak mı
  • mart 2014 te öğretmen ataması olacakmı
  • mart 2014 te öğretmen ataması olacamı
2.605 kez okundu
  • yahya

    defol